Kombilerde çeşitli arızalar oluşabilir. Bu arızaların tamir edilmesi oldukça önemlidir. Arızalara zamanında müdahale edilmez ise cihazınızda ciddi problemler oluşacaktır. Bu problemleri engellemek için mutlaka profesyonel destek almak gerekiyor. Firmamız alanında uzman ekibi ile kombi sirkülasyon pompası tamiri hizmeti sunmaktadır. Alacağınız bu hizmet sayesinde kısa süre içinde kombinizi eski haline çevirebilirsiniz. Çalışmasına engel olan birçok sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Pompa arızası bazı sebepler ile kendini ortaya çıkarır. Bu şekilde pompa arızası olduğu anlaşılabilir.

Kombideki Sirkülasyon Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır? Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombide arızayı anlamanın birçok yolu vardır. Bu pompa arızasının kesinleşmesi için aşağıdaki adımları ve aşamaları takip edebilirsiniz:

  • Kombide su akıntısı başlayacaktır. Bunun sebebi ise suyun doğru şekilde aktarılmamasıdır.
  • Kombi içerisinden sesler gelecektir. Bu sesler pompanın gürültülü çalışması nedeniyle ortaya çıkmaktadır.
  • Peteklere sıcak su gitmemesi bir diğer pompa arıza belirtisidir. Suyun sirkülasyonu durduğu için peteklere sıcak su gitmez. Petekler soğur. Bu ise ısı kaybına ve boşuna çalışan doğalgaz sayacına sebep olur.
  • Sıcak su problemleri ortaya çıkabilir. Banyo ve mutfaktaki su zaman zaman soğurken bir anda ısınabilir. Sıcaklığı tam anlamıyla ayarlamanız mümkün olmayabilir. Kombi sirkülasyon pompası tamiri hizmeti sayesinde bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Firmamızdan destek alarak kısa süre içinde pompa tamiri, değişimi yaptırabilirsiniz.

Pompa Değişimi Nasıl Yapılır?

Kombi sirkülasyon pompası tamiri işlemi yapılabileceği gibi pompanın değişimi de yapılabilir. Tamir işlemi biraz daha az masraflıdır. Ancak burada önemli olan temel nokta pompanın tamir edilip edilemeyeceğidir. Bazı arızaları sirkülasyon pompalarında ciddi sorunlar oluşabilir. Bu sorunların tamiri mümkün olmayabilir. Firmamızdan alacağınız destek ile pompanın tamirini uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda pompa tamir edilemez. Bu durumda pompanın tamiri yerine değişimi tercih edilebilir. Orijinal parçaların kullanılması kombi için çok önemlidir. Orijinal parçaların fiyatlarındaki artış sebebiyle yan sanayi veya muadili ürün kullanımı artıyor. Ancak buna dikkat eden profesyonel servisleri tercih etmeniz kombi ömrünü artıracaktır. Firmamızdan bu anlamda destek alarak sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Kombinizi çalıştırabilirsiniz.