Kombiler günümüzde her evde bulunan ve ısıtmada kullanılan önemli cihazlardır. Bu cihazlardaki yaşanacak en ufak aksaklıklar ciddi sorunlara yol açabilir. Kış aylarında peteklerin ısınmaması, yüksek fatura giderlerinin oluşması, sıcak suda problem yaşanması bunlardan sadece birkaçıdır. Firmamız tüm bu sorunların sebebini tespit etmekte ve müdahale etmektedir. Bu sorunlara yol açan arızalardan birisi de gaz valfi arızalarıdır. Gaz valfi arızaları sebebiyle ateşleme hatası almanız mümkündür. Yeterli gaz miktarı ayarlanamadığı için kombi ateşleme yapmaz. Yanma gerçekleşse bile çiğ bir yanma olur. Yani gaz tam yanmadan dışarı atılır. Bu ise yükselen faturalara işarettir. Kombi gaz valfi tamiri hizmeti veren firmamız bu tarz sorunları ortadan kaldırıyor ve sizlere son derece etkili çalışan cihazlara kavuşma imkânı sunuyor.

Gaz Valfi Ne İşe Yarar? Tamiri Nasıl Yapılır?

Gaz valfi tesisattaki gazın iç akşamlara iletilmesini sağlamaktadır Brülör kısmına gönderdiği gaz ile brülörde yanma gerçekleşir. Burada oluşacak bir aksaklık brülöre az veya yetersiz miktarda gaz gitmesine yol açar. Bu ise yanmanın düzgün gerçekleşmemesine yol açar. Bu parçanın tamiri veya değişimi gerekebilir. Gaz valfinde çatlak veya kırık oluşmuş ise bunun değişimi şarttır. Ancak bunun yerine farklı bir arıza var ise tamiri yapılabilir. Kombi gaz valfi tamiri hizmetimizden faydalanarak siz de kombinizin gaz valfindeki sorunu giderebilirsiniz. Yüksek fatura giderlerinden kurtulabilir, ısıtma sorununu çözebilirsiniz.

Gaz Valfi Tamirinde Nelere Dikkat Edilir?

Eğer kombi gaz valfi tamiri hizmeti almak istiyorsanız öncelikle birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. İlk olarak gaz valfinin mutlaka doğru şekilde sökülmesi gerekir. Burada profesyonel ekibimizden destek alarak valfin doğru şekilde sökülmesini sağlayabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise gaz valfinin doğru tamiridir. Söküldükten sonra eğer tamir edilemeyecek durumda ise tamir edilmesinden kaçınmak gerekir. Uzman ekibimiz bu durumu en iyi şekilde tespit eder. Eğer değişim gerekiyor ise bu durumda gaz valfinizin değiştirilmesini sizlere önerir. Tamiri mümkün ise en sağlam şekilde tamir işlemini gerçekleştirir. Sonucunda ise sizlere sağlıklı çalışan bir o kadar kaliteli bir kombiye kavuşma imkânı sunar.